Ana Sayfa Gündem Bayram Öncesi İbadethanelerde Temizlik Çalışması

Bayram Öncesi İbadethanelerde Temizlik Çalışması

Akdeniz Belediyesince Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan mobil temizlik ekibi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi İlçede bulunan 102 cami ve 2 kilisede temizlik çalışmasını tamamladı.

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2017 Cuma 10:46
Bayram Öncesi İbadethanelerde Temizlik Çalışması

Akdeniz Belediyesince Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan mobil temizlik ekibi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi  İlçede bulunan 102 cami ve 2 kilisede temizlik çalışmasını tamamladı.

İbadethanelerin hijyenik ve çevre düzeni açısından bakımlı olmasına önem veren Akdeniz Belediyesi, gelen talepleri de programlandırarak ibadethanelerin temizlik, bakım, onarım ve boyama gibi ihtiyaçlarını karşılamaya aralıksız devam ediyor. Panelvan tipi aracın arkasına yerleştirilmiş 760 bar vakum ve 300 bara kadar su püskürtme kapasiteli  bir makine ve 4 personelden oluşan mobil ekiple yapılan temizlik hizmeti, vatandaşların daha temiz ve hijyenik bir ortamda ibadet etmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ibadethane temizlik ekipleri hazırlanan donanımlı araçla bu hafta yaptığı çalışmalarda; Çilek Mahallesi Şair Nabi Camisinde, Çay Mahallesi Cihadiye Camisinde ve Yeşilçimen Mahallesi Hacı Ganimet Şanlı Camisinde ve Kazanlı Mahallesi Camisinde temizlik çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca yapılan tespitler doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğü de; camilerin ve ibadethanelerin boya, badana ve tamirat işlemlerini yapıyor.Bu kapsamda  Fen İşleri Müdürlüğünce; Homurlu, Yeşilçimen, Camili, Yeşilova, Parmakkurdu, Sarıibrahim, Emek, Demirhisar, Hal, İhsaniye Mahalle Camileri ile Özgürlük Mahallesi Selahattin Eyyubi Camisi, Çilek Mahallesi Şair Nabi Camisive Şevket Sümer Mahallesi Fatih Camisi olmak üzere 14 Camide de boyama, tadilat ve çevre düzenlemesi yapıldı.

                           ‘İbadethanelerde temizlik çalışması sürekli olacak’

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle ibadethanelerin temizleme çalışmasını yoğunlaştırdıklarını ifade eden Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk; 'İbadet kutsal bir görev ve vatandaşlarımızın ibadetlerini en rahat edecekleri şekilde ve hijyenik koşullarda yapmalarını sağlamak istiyoruz.Bu nedenle ilçemiz sınırları içinde bulunan Cami ve kiliselerde , kurduğumuz mobil ekiple detaylı temizlik çalışması yapıyoruz. İlçemizde bulunan her inançtan ibadethanelere, hiç bir ayrım yapmaksızın temizlik, bakım ve onarım hizmeti veriyoruz. Kurban Bayramı öncesi ilçemizde bulunan her ibadethanede en az bir kere temizlik çalışması yaptık. Bu çalışmamız periyodik olarak, ilk çalışma yapılan yerden tekrar başlayarak devam edecek. ' Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık