Ana Sayfa Yaşam Bayram Tatilin Bilançosu Ağır

Bayram Tatilin Bilançosu Ağır

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı “ tüm uyarılara rağmen, on günlük bayram tatili süresince ne yazık ki yine 165 kazada 113 can kaybettik”…

Giriş Tarihi: 6 Eylül 2017 Çarşamba 01:41
Bayram Tatilin Bilançosu Ağır

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı “ tüm uyarılara rağmen, on günlük bayram tatili süresince  ne yazık ki yine 165 kazada 113 can kaybettik”…

Başkan Veysel Sarı meydana gelen kaza ve can kayıplarıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirme şöyle.

“Ne yazık ki, alınan tüm önlem ve yapılan tüm uyarılara rağmen, on günlük bayram tatilinin başladığı ilk günden itibaren, trafik kazası haberleri tatilin sona erdiği günün akşamına kadar sürdü. Büyük üzüntü içerisindeyim.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu, tüm Şoförler Odaları ve sorumlu kurumlar tarafından defalarca yapılan “trafik kurallarına uyalım ki bayramlar büyük acılar yaşadığımız günlere dönüşmesin” şeklindeki uyarıların yine 165 sürücü tarafından dikkate alınmadığı görülmüştür.

Maalesef 113 can kaybına neden olan 165 kazada dikkat çeken bir başka büyük üzüntü ise bayram ve tatil sevinci ile yola çıkan 113 can içinde 3-4 ailenin tamamının, onlarca çoğunun babasını ve annesini, yine onlarca anne ve babanın da evlatlarını kaybetmiş olmalarıdır” dedi. .

Başkan Veysel sarı, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı olarak, sürücülerin bilgilendirilmesi ve dikkate almaları gereken konularda bıkmadan uyarılarını sürdüreceğini belirtti ve sözlerini de “lütfen trafik kurallarına uyun ve büyük acılar yaşanmasına neden olmayın” diyerek sonlandırdı.   

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık