Ana Sayfa Gündem Büyükşehir’den Çocuk Oyun Parkları Ve Spor Alanları

Büyükşehir’den Çocuk Oyun Parkları Ve Spor Alanları

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin genelinde farklı noktalarda çocuk oyun parkları ve spor alanları oluşturmaya başladı.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2017 Perşembe 09:41
Büyükşehir’den Çocuk Oyun Parkları Ve Spor Alanları

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin genelinde farklı noktalarda çocuk oyun parkları ve spor alanları oluşturmaya başladı.

Gençlerin ve çocukların sağlıklı gelişimini sağlamak amacı ile başlatılan çalışmalar kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından Mersin’in tüm mahallelerine çocuk oyun parkları ve spor aletleri yapılıyor.

Uygun görülen yerlere kurulan oyun parklarında salıncak, tahterevalli, kaydırak bulunurken, spor alanlarında ise çeşitli spor aletleri yer alıyor.

Mersin’in 13 ilçesinde toplam 100 farklı yere kurulacak olan çocuk oyun parkları ve spor alanları vatandaşlar tarafından da olumlu karşılanıyor.

Hem çocuklar hem büyükler için

Oyun parkı kurulan Kızılbağ İlk ve Ortaokulu’nun Müdürü İsmail Mertürk, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ederek, “Beldemizde böyle bir oyun parkı yoktu. Okulumuz ve çocuklarımız açısından yapılması çok iyi oldu. Tabi burası Mersin’den 40-50 kilometre uzakta bir yerleşim alanı. Görmüş olduğunuz gibi okulumuzun içinde çocuklarımız vakit buldukça, teneffüslerde, hafta sonlarında buraya gelerek, eğlenme ve spor yapma vakti bulacaklar” dedi.

Oyun parkı ve spor alanlarının Kızılbağ sakinlerinin de kullanımına açık olduğunu ifade eden Merttürk, mahalle sakinlerinin istediği zaman Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan alanlardan yararlanabileceğini belirtti.

Kızılbağ İlk ve Ortaokulu Müdürü Merttürk, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın verdiği sözde durduğunun altını çizerek, “Okulumuzun içi önceden tozdan geçilmiyordu. Çok güzel bir asfaltlama çalışması yapıldı. Üzerinde bu oyun parkının yapılmasından dolayı da çok memnunuz. Ayrıca Kızılbağ’da Büyükşehirimizin yapmış olduğu yol, onarım çalışmaları da dikkat çekiyor. Biz Başkanımıza yapmış olduğu tüm hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Kızılbağ Ortaokulu öğrencisi Yunus Emre Gül ise Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan oyun parkının kendileri içim hayal olduğuna dikkat çekerek, parkın yapılması ile birlikte eğlenme ve spor yapma imkanı bulduklarını dile getirdi.

Çocuk oyun parkının okullarının bahçesine kurulmasını heyecanla bekleyen öğrenciler, çalışmalar biter bitmez salıncak ve kaydıraklara koşarak, parkın keyfini çıkarmaya başladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık