Ana Sayfa Gündem Dur Durak Bilmeyen Hizmet

Dur Durak Bilmeyen Hizmet

Tüm yaz boyunca dur durak bilmeyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, ekiplerin yoğun mesaisi ile Mersin’i baştan sona yenileniyor.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2017 Cuma 14:54
Dur Durak Bilmeyen Hizmet

Tüm yaz boyunca dur durak bilmeyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, ekiplerin yoğun mesaisi ile Mersin’i baştan sona yenileniyor.

Mersin’in yıllardır kanayan yarası olan ve yerel yönetimlerce ihmal edilmiş bir hizmet olan asfaltlama, yol yapım ve bakımı Büyükşehir Belediyesi ile ezber bozuyor. Gelişmişliğin göstergelerinden birisi olan yol çalışmalarını göreve geldiği günden bu yana titizlikle devam ettiren Büyükşehir Belediyesi, yorulmayan ekibi ve liyakatli kadrosu ile Mersin’in çehresini değiştiriyor.

Yaz sezonunun başlaması ile startını veren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Mersin genelinde asfaltlama çalışmalarını devam ettiriyor. Eş zamanlı devam eden çalışmalar kapsamında merkez dört ilçenin yanı sıra Tarsus, Silifke, Erdemli başta olmak üzere tüm ilçeler hizmetten nasibini alıyor.

Tonlarca hizmet Mersinli vatandaşların ayağına seriliyor

Yalnızca merkez ilçelerde değil kırsala da yaptığı hizmetlerle vatandaşları mutlu eden Büyükşehir Belediyesi’nin yaz mesaisi dolu dolu geçiyor. İlçelerin her caddesini adım adım arşınlayarak hizmetleri götüren Büyükşehir Belediyesi, ‘Asfaltsız mahalle kalmayacak’ sözünü yerine getirmek için hummalı çalışmalarını sürdürüyor.

Bu çalışmalar kapsamında Haziran, Temmuz, Ağustos ayları boyunca Akdeniz İlçesi sınırları içinde toplam 8 bin 874,480 ton asfalt kaplama yapılırken, 673,020 ton asfalt yama yapıldı. Toroslar İlçesi sınırları içerisinde 17 bin 748,920 ton asfalt kaplama yapılırken, 952,700 ton asfalt yama yapıldı.

Mersin’in nüfusu yoğun ilçelerinden olan Yenişehir İlçesi sınırları içinde 4 bin 593,140 ton asfalt kaplama yapılırken, 522,080 ton asfalt yama yapıldı. Mezitli İlçesi’nde ise 5 bin 213,480 sıcak asfalt caddelerle buluşturulurken, 545,720 ton asfalt yama bozulan yollara yapıldı.

Koordinasyon şube müdürlükleri ve ilçe belediyeleri ile uyum içerisinde yürüttüğü çalışmalar ile hizmet ağını Antalya sınırına kadar ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların takdirini topluyor. Bozulan yolları yenilemesi, asfaltı olmayan yollara asfalt kaplaması, önemli mahalle yollarını ulaşıma açarak uzakları yakın etmesi ile Mersin’in yıllardır görmediği hizmetin tanımını yeniden yapan Büyükşehir Belediyesi, adeta yapacakları hizmetin garantisini veriyor.

Daha önceki yerel yönetimlerce hizmetten geri kalmış Erdemli İlçesi Büyükşehir ile tarihinde görmediği hizmeti alıyor. Erdemli İlçesi’ne Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yalnızca üç ay içerisinde 256,000 ton asfalt kaplama yapılırken koordinasyonlara bin 605,240 ton sıcak asfalt, kaplama ve yama yapımı içim teslim edildi. Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü’ne 4 bin 608,240 ton, Silifke Şube Müdürlüğü’ne 625,080 ton, Mut Şube Müdürlüğü’ne ise 448,660 ton sıcak asfalt kaplama ve yama yapılmak üzere teslim edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık