Ana Sayfa Gündem Erdemli’ye Yeni Bir Konferans Salonu Daha Geliyor

Erdemli’ye Yeni Bir Konferans Salonu Daha Geliyor

Erdemli Belediyesi, ilçeye mevcut Kültür Merkezi ile beraber hizmet edecek, çok amaçlı toplantı ve konferans salonu daha armağan ediyor.

Giriş Tarihi: 18 Ağustos 2017 Cuma 11:01
Erdemli’ye Yeni Bir Konferans Salonu Daha Geliyor

Erdemli Belediyesi, ilçeye mevcut Kültür Merkezi ile beraber hizmet edecek,  çok amaçlı toplantı ve konferans salonu daha armağan ediyor. Erdemli’ye ihtiyaçtan dolayı böyle bir salon yapıldığını söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “bu da demektir ki; Erdemli halkının sanata ve kültüre olan ilgisi gittikçe artıyor” dedi.

Erdemli’ye yeni birçok amaçlı toplantı ve konferans salonu yapılıyor. Erdemli Belediyesi tarafından yapımı süren çok amaçlı salonun inşaatını Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Açılacak olan konferans salonunun 3300 m2 oturum alanı, sosyal donatılar, modern mimarisi ve şehir merkezi özelliğini taşıyacağını belirten Başkan Tollu, belediye bünyesinde Erdemli halkının hizmetine sunulacak olan konferans salonunun sanatsal, sosyal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapacağını dile getirdi. Erdemli’nin böyle bir salona ihtiyacı olduğunu ve Erdemlinin ihtiyaçlarını yerine getirdiklerini söyleyen Başkan Tollu; “Halkımızın kültürel ve sanatsal değerlere olan ilgisini daha da artması için çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda kültürel ve sanatsal kurslar açıp Erdemli’nin sanatçılarını yetiştiriyoruz. Halkımızın hizmetine sunulacak olan bu salonda; konferanslar, konserler, seminerler söyleşiler ve sinema günlerinin düzenleyerek Erdemli ilçesinin sosyal yaşamına canlılık katacağız” dedi.

Erdemli Belediyesi tarafından yaptırılan konferans salonunun 2017 yılı içerisinde faaliyete başlayacağını belirten Tollu; “ Çok amaçlı toplantı ve konferans salonu şimdiden ilçemize hayırlı olsun. Mevcut Kültür merkezinin haricinde birçok amaçlı salonun daha yapılıyor olması bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyaç da halkın Erdemli’de kültüre ve sanata olan ilgisinin arttığının işaretidir. Bu bizim için son derece önemli, sevindirici bir durumdur. Daha iyileri ile vatandaşlarımızı buluşturmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık