Ana Sayfa Gündem Her İhtiyaç Sahibine Dosteli

Her İhtiyaç Sahibine Dosteli

Mersin Büyükşehir Belediyesi Dosteli Sosyal Market, açıldığı günden bu yana toplamda 13 bin Mersinliye ulaştı ve maddi imkânsızlıklar sebebiyle geçim sıkıntısı çeken ihtiyaç sahibi vatandaşların yükünü hafifletti.

Giriş Tarihi: 25 Eylül 2017 Pazartesi 13:05
Her İhtiyaç Sahibine Dosteli

Mersin Büyükşehir Belediyesi Dosteli Sosyal Market, açıldığı günden bu yana toplamda 13 bin Mersinliye ulaştı ve maddi imkânsızlıklar sebebiyle geçim sıkıntısı çeken ihtiyaç sahibi vatandaşların yükünü hafifletti.

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği ve bu sayede de ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşın yüzünde birer tebessüm oluşmasını sağlayan Dosteli Market ile vatandaşlar gıdadan, temizlik malzemesine ve bebek bezine kadar her türlü geniş ürün yelpazesiyle ücretsiz alışveriş yapma imkânı buluyor.

Mersin’in Akdeniz ilçesinde bulunan ve kent genelinde diğer merkez ilçelere de hizmet vererek vatandaşlara ulaşan Dosteli Market Erdemli’de hizmete açılan şubesiyle de ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşıyor.

Eylül ayının sonunda Silifke’de ve Aralık ayında da Tarsus’ta açılması planlanan Dosteli Market ile daha fazla vatandaşa hizmet götürülecek ve Büyükşehir’in dost eli ilçelere de uzanacak.

Dosteli Market’in sunduğu imkânlardan yararlanmak isteyen vatandaşların isimleri durum tespit listesine yazılıyor ve kısa zaman içerisinde harekete geçen sosyal hizmet uzmanları, başvuruyu değerlendirerek, başvuru sahibinin bir ‘Mersin Kart’ edinmesini sağlıyor. Mersin Kart sahibi olan vatandaşlar, bu yolla kartına yüklenen puanlar karşılığında her ay veya isterlerse 2 ayda bir, gıdadan, temizlik malzemesine ve bebek bezine kadar geniş ürün yelpazesiyle alışveriş yapma imkânı buluyor. Mersin Kartlara, kullanıcılar hiçbir ücret ödemeden sahip olabilirlerken, bu karta Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından her ay yükleme yapılıyor ve kullanılmayan puanlar, kartta kalmaya devam ediyor. Fakat 2 ay içerisinde kullanılmayan kartlar bloke ediliyor.

Dosteli Market’ten yararlanmak isteyen vatandaşlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinde  (http://www.mersin.bel.tr/)  bulunan formu doldurarak başvurularını gerçekleştirebiliyor ve daha sonrasında da Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Ulu Cami Meydanı’nda bulunan Sosyal Yardım ve Danışma Merkezi’ne gerekli evrakları elden getirerek başvurularını tamamlıyorlar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

    Gündem

    Siyaset

    Teknoloji

    Yukarı Çık